Hajápolás természetesen
- Érdemes a hajmosáshoz természetes hatóanyagú samponokat használni, amelyek ugyan nem habzanak olyan erősen, mint nem bio társaik, de ettől nem lesznek kevésbé hatékonyak. A természetes hatóanyag tartalmú kozmetikumok, köztük a hajápoló szerek már nagyobb drogériákban is elérhető áron kaphatók.
- A nem biosamponok tartalmazhatnak nátrium lauryl szulfátot, amely a bőrt és hajat erősen szárító agresszív anyag. Kutatások bizonyítják, hogy allergiás bőrbetegségeket okoz, illetve irritálja a légzőszerveket. Az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. (Forrás: www.vitaminsziget.com)
- A hajpakolások táplálják a hajat és gyorsítják a növését. Egyszerűen elkészíthető természetes pakolás, ha mézet, tojássárgáját és egy evőkanál olajat – ami hajtípustól függően különböző lehet, például olíva- vagy argánolaj – összekeverünk és fél órát a hajon hagyunk, majd lemossuk. Ezt a pakolást hetente-kéthetente egyszer érdemes megismételni.
- A ricinusolaj jó hajnövesztő – és nem meginni kell, csak külsőleg használni! Száraz, töredezett hajvégre kitűnő a körömvirágolaj, fésülködésnél is érdemes pár cseppet a hajra tenni. Az aloe vera és a búzacsíraolaj visszaadja a nedvességtartalmat, festett hajra is ajánlott az alkalmazásuk. Korpásodásnál a samponhoz érdemes teafaolajat adni, vagy összekeverni egy pohár vizet egy pohár almaecettel és narancs illóolajjal – utóbbi elveszi az ecet szagát. Szőke hajra szintén a körömvirágolaj és a kamilla ajánlott, a barna hajra pedig a diólevél. A hajnak szép csillogást kölcsönöz a szőlőmagolaj.
- Saját jól bevált receptjeim közé tartozik a vöröshagyma levél megfőzése, leve élénkíti a vörös hajszínt. Pakolásnak kitűnő, ha alma- vagy szőlőecetet ecettel felforralunk, ráöntjük az adott hajtípusra való gyógynövényekre, majd áztatjuk két órát, leszűrjük és beletesszük egy üvegbe. Illóolajokkal is lehet gazdagítani a keveréket. Hajmosás után használva, az ecet savassága kiegyenlíti a samponok lúgosságát, selymessé teszi a hajat.